İptal ve İade Şartları

İPTAL ŞARTLARI
Yanlış sipariş verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal edebilirsiniz. İptal işleminin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için lütfen siparişiniz kargoya verilmeden önce 0212 853 66 09 numaralı telefonumuzdan ya da info@kozmoya.com e-mail adresimiz ile irtibata geçiniz, bu şekilde iptal işlemi hemen yapılacaktır. İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmişse kargo geri döndükten sonra kargo ücreti veya ücretleri kesilerek iadesi yapılır.
 
İADE ŞARTLARI
Siparişinizi teslim aldığınız sırada, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Beklenmedik durumlarda, sorunlu ürün veya ürünlerle karşılaşırsanız; paketi kesinlikle teslim almayıp, kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlayınız. Online mağazamızdan almış olduğunuz ürünleri ambalajını açmadan, ürünü kullanmadan, satılabilir özelliğini kaybettirmeden teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde online mağazamız yetkilileri ile 0212 853 66 09 numaralı telefondan irtibata geçerek iade edebilirsiniz. Online mağazamızdaki yetkililerden onay alınmadan gönderilen paketler Kargo yetkililerinden teslim alınamayacaktır. Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip olmuş vb. ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.
 
İade edeceğiniz ürünü; orijinal ambalajı zarar görmemiş, kullanılmamış, hasar görmemiş, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş, ürünün bütün standart aksesuarlarıyla ve varsa hediyesi ile birlikte online iade formu doldurularak, orijinal faturasıyla kargo ile alıcı ödemeli olarak Yurtiçi Kargo ile geri göndermelisiniz. Size bildirilen kargo firması dışında, farklı bir firmayla yapılacak gönderimlerde kargo ücreti tarafınızca karşılanacaktır. Belirtilen kargo firması dışında, farklı kargo firmalarıyla "Ücret Alıcı Ödemeli" olarak yapılan gönderimler maalesef kabul edilmemektedir.
385 Sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz faturanın tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. Eğer ürün kurumsal bir yere fatura edilmiş ise; iade işleminin gerçekleşmesi için, kurumun iade edilecek ürünü, kargo payı dahil edilmeden Ürün Birim Fiyatı + KDV şeklinde düzenlenmiş bir ‘İADE FATURASI’ ile birlikte ürünü göndermesi gerekmektedir. Bu işlemler uygulanmadığı takdirde iade işleminizi gerçekleştiremediğimizi bilgilerinize sunuyoruz.
 
İade Süreci
Ürünler iade birimimize ulaştıktan sonra yeniden satılabilirliği açısından incelenmekte ve üstte belirtilen şartlarda herhangi bir problem yok ise iade işlemi onaylanmaktadır.
İadenizin onaylanmasından itibaren 7 (yedi) iş günü içerisinde ürün bedelinizin iadesi ödeme şeklinize göre yapılacaktır. Kapıda nakit ödeme ile satın alınan ürünlerin iadesi belirteceğiniz banka hesap bilgilerine transfer olarak yapılacaktır. Kredi kartlarına yapılan geri ödemenin banka hesabınıza yansıması kullanılan banka ve kredi kartına bağlı olarak değişebilmektedir. Dolayısı ile ürün tutarının bankaya devrinden sonraki süreç Kozmoya'nın sorumluluğunda değildir.Profesyonel Kuaför Saç Bakım Ürünleri Satış ve Sipariş - ucuz ve uygun fiyatlar, hızlı kargo ve güvenli alışveriş.

Maltepe Mah. Eski Çırpıcı Yolu Sk. No:1/B16 Meridyen İş Merkezi, Merter - İstanbul (Avrupa Yakası) / Türkiye - 0212 853 66 09