İptal ve İade Şartları

İPTAL ŞARTLARI
Yanlış sipariş verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal edebilirsiniz. İptal işleminin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için lütfen siparişiniz kargoya verilmeden önce 0212 853 66 09 numaralı telefonumuzdan ya da [email protected] e-mail adresimiz ile irtibata geçiniz, bu şekilde iptal işlemi hemen yapılacaktır. İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmişse kargo geri döndükten sonra kargo ücreti veya ücretleri kesilerek iadesi yapılır.
 
İADE ŞARTLARI
Siparişinizi teslim aldığınız sırada, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Beklenmedik durumlarda, sorunlu ürün veya ürünlerle karşılaşırsanız; paketi kesinlikle teslim almayıp, kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlayınız. Online mağazamızdan almış olduğunuz ürünleri ambalajını açmadan, ürünü kullanmadan, satılabilir özelliğini kaybettirmeden teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde online mağazamız yetkilileri ile 0212 853 66 09 numaralı telefondan irtibata geçerek iade edebilirsiniz. Online mağazamızdaki yetkililerden onay alınmadan gönderilen paketler Kargo yetkililerinden teslim alınamayacaktır. Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip olmuş vb. ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.
 
İade edeceğiniz ürünü; orijinal ambalajı zarar görmemiş, kullanılmamış, hasar görmemiş, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş, ürünün bütün standart aksesuarlarıyla ve varsa hediyesi ile birlikte online iade formu doldurularak, orijinal faturasıyla kargo ile alıcı ödemeli olarak MNG Kargo ile geri göndermelisiniz. Size bildirilen kargo firması dışında, farklı bir firmayla yapılacak gönderimlerde kargo ücreti tarafınızca karşılanacaktır. Belirtilen kargo firması dışında, farklı kargo firmalarıyla "Ücret Alıcı Ödemeli" olarak yapılan gönderimler maalesef kabul edilmemektedir.
385 Sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz faturanın tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. Eğer ürün kurumsal bir yere fatura edilmiş ise; iade işleminin gerçekleşmesi için, kurumun iade edilecek ürünü, kargo payı dahil edilmeden Ürün Birim Fiyatı + KDV şeklinde düzenlenmiş bir ‘İADE FATURASI’ ile birlikte ürünü göndermesi gerekmektedir. Bu işlemler uygulanmadığı takdirde iade işleminizi gerçekleştiremediğimizi bilgilerinize sunuyoruz.
 
İade Süreci
  • Ürün kullanılmamış olmalıdır, yeniden satılabilirliği bozulmamış olmalıdır. Eğer varsa ürünün kullanılmadığını gösteren seal-jelatin-orijinal ambalaj zarar gördü ise iade kabul edilmemektedir. Eğer böyle bir koruyucu yok ise ürünün koku/renk ve ağırlığı karşılaştırılmakta, eğer bir problem var ise iade kabul edilmemektedir. Böylece tüm müşterilerimize daha önce kullanılmış bir ürün gönderilmediğinden emin olmamız sağlanmaktadır.
  • Ürün kargo aşamasında zarar görmemeli, tarafımızdan size gönderildiği gibi korunaklı ve yolda hasar görmeyecek şekilde paketlenmelidir. Ürünün tarafımızdan size gönderilen (varsa) kutusu ve/veya koruma ambalajları ile gönderilmelidir.
  • Mağazamızdan müşterilerimize gönderilen her kargoda dıştan görünebilecek şekilde adınıza düzenlenmiş fatura mevcuttur. Eğer kargo tesliminde bu faturayı göremiyorsanız lütfen teslim almayınız, bizimle iletişime geçiniz. Faturanızı teslimden sonra saklayınız, iade işleminde ürünle birlikte mutlaka gönderilmesi gerekmektedir.
  • İade ile ilgili formunu Ürün İade Taleplerim bölümünden eksiksiz doldurduktan sonra 0212 853 66 09 numaralı telefondan bizimle iletişime geçerek ürünü MNG Kargo kargo firmasına teslim ediniz. Kargonuzu karşı ödemeli olarak Kozmoya Elektronik Hiz. ve Tic. Ltd. Şti. adına gönderiniz.
Ürünler iade birimimize ulaştıktan sonra yeniden satılabilirliği açısından incelenmekte ve üstte belirtilen şartlarda herhangi bir problem yok ise iade işlemi onaylanmaktadır.
İadenizin onaylanmasından itibaren 7 (yedi) iş günü içerisinde ürün bedelinizin iadesi ödeme şeklinize göre yapılacaktır. Kapıda nakit ödeme ile satın alınan ürünlerin iadesi belirteceğiniz banka hesap bilgilerine transfer olarak yapılacaktır. Kredi kartlarına yapılan geri ödemenin banka hesabınıza yansıması kullanılan banka ve kredi kartına bağlı olarak değişebilmektedir. Dolayısı ile ürün tutarının bankaya devrinden sonraki süreç Kozmoya'nın sorumluluğunda değildir.

Yeni bir hesap oluşturarak sipariş durumunuzu takip edebilir ve önceki siparişlerinize göz atabilirsiniz.
Üyelerimize özel sürprizleri, indirimleri ve kampanyaları kaçırmazsınız.

Üye Ol Giriş Yap
Kozmoya Elektronik Hiz. ve Tic. Ltd. Şti. © 2012-2023
Kartlar