Teslim Şartları

ANLAŞMALI KARGO FİRMALARI
Ürün teslimatını MNG Kargo ya da Yurtiçi Kargo ile yapmaktayız. Kargo metodu adımında tercihinizi yapabilirsiniz.
 
KARGO MASRAFI
 
Sipariş tutarı 400TL’den daha düşük siparişler için kargo ücreti MNG Kargo ile 30TL ve Yurtiçi Kargo ile 60TL'dir. 
Ödeme ekranında kargo ücreti ürün bedeli toplamına eklenerek birlikte tahsil edilir.
 
ÜCRETSİZ KARGO
Siparişinizin toplam tutarı 400TL ve üzerinde ise MNG Kargo tercihi yaparak ücretsiz kargo kampanyamızdan faydalanabilirsiniz. Ödeme ekranında kargo tutarı 0TL olarak görünecektir.
 
TESLİMAT SÜRECİ
Siparişinizin, alışveriş sırasında belirttiğiniz teslimat adresine teslim edilebilmesi için öncelikle ödeme onayı alınması gerekmektedir.  Ödeme onayı ile ilgili ödeme metoduna göre onay süreleri değişkenlik göstermektedir, bununla birlikte mesai saatleri içinde yapılan düzenli kontroller sonrasında siparişiniz hızlı bir şekilde onaylanır. Ödemeniz onaylandıktan sonra, ikinci aşama olarak ürünler, sipariş sırasında belirttiğiniz tercihleriniz doğrultusunda size özel olarak hazırlanır. Ürünlerin hazırlanması, ödemenin onaylanmasından sonra ürünlerin stok durumunda belirtilen süreler içerisinde kargoya sevk edilir. Hazırlık safhasının, www.kozmoya.com'da belirtilen süreyi aşması durumunda e-posta veya telefon ile bilgilendirilirsiniz. Ürün sayfalarında belirtilen teslimat süreleri bilgilendirme amaçlıdır, olağan dışı durumlarda farklılık gösterebilir. Bu durumlarda www.kozmoya.com teslimat süresi konusunda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Olağan dışı durumlardan dolayı oluşan gecikmelerde mutlaka telefon ile bilgilendirilirsiniz, siparişiniz çok acil ise mutlaka telefon ile teslimat süresi teyidi almanızı tavsiye ederiz.
 
AYNI GÜN KARGO
Aynı gün kargo uygulaması yalnızca sipariş tarihinde saat 17:00'ye kadar ödemesi onaylanmış siparişler için geçerlidir, 17:00'den sonra verilen siparişler ertesi iş gününde kargo firmasına sevk edilecektir. Hazırlanan siparişler, kargo firmasına haftaiçi saat 18:00'e kadar, Cumartesi günleri saat 13:00’e kadar sevk edilmektedir. Pazar günleri ve resmi tatillerde verilen siparişler takip eden bir sonraki iş gününde kargo firmasına sevk edilebilmektedir.
 
KARGO TAKİBİ
Kargo takip numaraları tarafınıza e-mail olarak bildirilecektir ve üye olan müşterilerimiz için “Hesabım” sayfasında “Siparişlerim” bölümünde de görünecektir. Kargonuzun hareketlerini takip ederek zamanında teslim alma konusunda sorumluluk sahibi olarak bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz. Müşterilerimizin sorumluluğundan kaynaklı geri dönen kargolar “Alıcı Ödemeli” olarak tekrar gönderilecektir, sipariş iptal edilecekse kargo masrafları toplam tutardan düşülerek iade işlemi gerçekleştirilebilir.
 
TESLİM ŞEKLİ ve SÜRELER
Tüm kargolar adrese teslim olarak gönderilir.
 
Kargo firması dağıtım için bulunduğunuz bölge rotasyonuna göre mesai saatleri içerisinde herhangi bir zamanda adresinizi sadece 1 kez ziyaret edecek ve bu işlem sırasında adreste bulunamazsanız maalesef kargonuzu şubeden teslim almanız gerekecektir. Kargo şubesinin dağıtım yaptığı adresler her gün dinamik bir şekilde değiştiği için kişiye özel dağıtım zamanı belirlenememekte ve dağıtım öncesi telefon ile haber verilememektedir.
 
Kozmoya.com bizzat dağıtım hizmeti vermediği için kargo firmaları adına teslim zamanı ile ilgili kesin bilgi veremez; ürünlerinizi en kısa sürede, güvenli ve uygun fiyatlar ile kargo firmalarına teslim eder.
 
Adresiniz yerleşim bölgesi dışında kalıyor ise bu bölgelere haftada 1-2 kez dağıtım yapıldığı için kargo teslim süresi uzayabilir.
Adresiniz kargo firmalarının sorumluluk sahası dışında kalıyor ise kargonuzu size en yakın kargo şubesinden teslim almanız gerekebilir.
 
Tahmini teslimat süreleri İstanbul’dan 600km’ye kadar uzaklıkta olan adreslere 1 gün, 600km’den daha uzak olan adreslere 2 günde teslimat yapılmaktadır. 
 
KARGO TESLİM ALMA PROSEDÜRÜ
Kargo içeriğini kontrol edebilmeniz için öncelikle imza karşılığında teslim alma işlemini gerçekleştirmelisiniz.
Kargonuzu taşıma esnasında oluşabilecek hasara karşı mutlaka teslimatı yapan kurye nezaretinde kontrol etmenizi önemle hatırlatırız. Herhangi bir hasar mevcut ise bizimle iletişim kurunuz ve lütfen tutanak tutulmasını sağlayarak hasarlı ürünlerinizi korunaklı bir şekilde iade ediniz. Aksi taktirde taşıma esnasında herhangi bir problem olmadığını kabul etmiş sayılırsınız, bu gibi durumlarda ispat yapılamadığı için Kozmoya.com sorumluluk sahibi değildir.
Eksik/yanlış ürün gibi olağan dışı durumlarda bizlerle iletişim kurunuz, mutlaka en kısa sürede telafi edilecektir.
Ürünlerinizi 7 gün içerisinde mutlaka deneyerek herhangi bir problem olup olmadığını kontrol ediniz, aksi taktirde Kozmoya.com sorumluluk sahibi değildir.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Yeni bir hesap oluşturarak sipariş durumunuzu takip edebilir ve önceki siparişlerinize göz atabilirsiniz.
Üyelerimize özel sürprizleri, indirimleri ve kampanyaları kaçırmazsınız.

Üye Ol Giriş Yap
Kozmoya Elektronik Hiz. ve Tic. Ltd. Şti. © 2012-2023
Kartlar