Sıkça Sorulan Sorular

Ürünleriniz orijinal mi?
Mağazamızda satışa sunulan tüm ürünler direkt olarak ithalatçı/distribütör firmalardan, bazı markalarda ise alt bayilerden fatura ile tedarik edilir ve fatura ile müşterilerimize gönderilir. Dolayısıyla ürünler kaynağı takip edilebilir durumdadır ve kesinlikle diğer kanallardan satın aldığınız ürünlerle aynı yollardan geçerek size ulaşmaktadır. Ürünlerin orijinal olduğunu gösteren distribütör Türkçe etiketleri, seri numarası vs. her markada birbirinden farklılık gösterebilecek şekilde ürünlerin üzerinde bulunur. Bazı zümreler tarafından kasıtlıca uydurulan ve müşterilerimizin zihnine yerleştirilen "İnternet mağazalarında satılan tüm kozmetik ürünler sahtedir" iddiası mağazamız için kesinlikle geçerli değildir. 
 
Tüm bunlara rağmen ürünü satın aldıktan ve elinize ulaştıktan sonra dahi orijinal olmadığını düşünürseniz ürünü kullanmadan ve herhangi bir zarar vermeden iade edebilirsiniz, bunu garanti ederiz.
 
TESLİMAT İLE İLGİLİ SORULAR
Hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz? 
Kozmoya.com mağazamızdan yapmış olduğunuz alışverişlerde ürün teslimatını MNG Kargo ya da Yurtiçi Kargo ile yapmaktayız. Kargo metodu adımında tercihinizi yapabilirsiniz.
 
Kargo ücreti ne kadar? 
 
Toplam ürün tutarı 400TL altındaki siparişler için tüm Türkiye'ye gönderim ücretimiz MNG Kargo ile 30TL, Yurtiçi Kargo ile 60TL'dir. 
400TL ve üzeri siparişler için sunduğumuz "Ücretsiz Kargo" hizmetimizden MNG Kargo tercih ederek faydalanabilirsiniz; bu durumda standart MNG Kargo hizmet bedeli Kozmoya.com tarafından ödenir.
(Tekliflerimiz yurt dışı gönderilerimiz için geçerli değildir) 
 
Kargom nerede? 
Siparişiniz kargoya verildikten sonra "Hesabım" sayfasından siparişlerinizin durumunu takip edebilirsiniz ya da mail adresinize otomatik olarak gönderilen Kargo takip numaranız ile yurticikargo.com.tr adresinden kargo takibi yapabilirsiniz. 
 
Belirttiğim adreste olmamam durumunda siparişimi bir başkası teslim alabilir mi? 
Teslimat adresinde bulunmadığınız durumda bir başkası kimlik ibraz ederek siparişinizi teslim alabilir. 
 
Kargo şirketi teslim yapacağı adreste kimseyi bulamazsa ne olur? 
Standart kargo şirketi prosedürüne istinaden, kargo şirketi sizi teslimat adresinde bulamazsa size bu konuda not bırakır ve kargonuzu şubeden teslim almanızı bekler. Size bırakılan not ile lütfen kargo şirketiyle iletişime geçiniz. Kargo şirketi size ulaşamazsa 3 gün süreyle şubede bekleyen ürününüzü bize geri getirir; bir de stoku bitmiş bir ürünse stok için dua eden diğer bir müşteriyi sevindirmiş olursunuz. 
 
Teslimat sırasında kargo ücreti ödemeli miyim? 
Sipariş tutarınız 400TL altında ise MNG Kargo ile 30TL ve Yurtiçi Kargo ile 60TL Kargo Ücreti alıcıya aittir, ki bu faturanıza yansıtıldığından kargo yetkilisine ekstra bir ödeme yapmanız söz konusu değildir. Kapıda ödeme seçeneğini seçtiyseniz, faturanızın hizmet bedeli de dahil toplam tutarını MNG Kargo yetkilisine ödemenizi rica ediyoruz. 
 
Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım? 
Siparişiniz kargoya verildikten sonra kargo takip detayları ile ilgili bir mail alacaksınız. "Hesabım" sayfasından da siparişlerinizin durumunu takip edebilirsiniz. 
 
Siparişim kargodan eksik çıktı – Ne yapmalıyım? 
Siparişinizi kontrol ettikten sonra imzalayarak teslim alınız. Eğer kargonuzda bir karışıklık ya da eksiklik varsa teslim almadan kargo görevlisine tutanak tutturup iade etmelisiniz. Sonra biz de yaptığımız hatadan dolayı yüzümüz kızararak gönlünüzü almak için bakalım neler yapabileceğiz. 
 
Siparişim kargodan hasarlı çıktı – Ne yapmalıyım? 
Kozmoya.com web sayfamızdan yapmış olduğunuz alışverişinizle ilgili kargo şirketi tarafından teslim alındığı andan itibaren, size teslim edildiği ana kadar kargo firması güvencesi altında olup, sigortalı taşınmaktadır. Ambalajı ve kutusu zarar görmüş olan kargolarınız için kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir. 
 
Kargom elime ulaşmadı, ne yapmalıyım? 
Kozmoya.com tarafından kargo firmasına teslim edilen siparişinize ait "kargo takip numarası" size e-posta ile ulaştırılacaktır. Ayrıca, hesap oluşturduysanız "Hesabım" menüsünde "Sipariş Takibi" alt menüsünde bulunan kargo takip numarasıyla da ilgil kargo firmasının online takip adresinden kargo takip yapabilirsiniz. Konu hakkında sorularınız devam ediyor ise mesai saatleri içerisinde 0212 853 66 09 numaralı Müşteri Hizmetleri'ni ya da ilgili kargo firmasının çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bize her zaman [email protected] adresinden de ulaşabilirsiniz. 
 
Teslimat yapmadığınız bölgeler var mı? Bulunduğumuz yerde kargo şirketi mevcut değilse siparişimi nasıl teslim alacağım? 
Adres teslim dışı alanlar ve mücbir sebepler dışında Türkiye'nin her yerine teslim yapılabilmektedir. Tüm illerden sipariş verebilirsiniz. Ancak, köy, kırsal bölgeler ve karayolu ile ulaşım sağlanamayan yerlere ürün teslimatı yapılamaması söz konusu olabilir. Buna rağmen adres teslim yapılamayan yerlere adresinize en yakın şubeye "telefon ihbarlı" olarak gönderi yapılmaktadır. Kargonuz varış şubesine geldiğinde, telefonla aranarak haberdar edilirsiniz. Bu durumda da kargonuzu kargo şubesinden almanız rica olunur. 
 
Uluslararası gönderiniz mevcut mu? 
Konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. 
 
KKTC'ye ürün satıyor musunuz? 
Kargo ücreti alıcı tarafından ödenecek şekilde ürün gönderebiliyoruz ancak Kargo firmalarının KKTC için kargo ücretlerinin çok yüksek olduğunu biliyoruz.
 
Askeri bölgelere teslim yapabiliyor musunuz? 
Askeri bölgelerin güvenlik kurallarından dolayı adres teslim yapılamayabiliyor. Ancak, adresinize en yakın şubeye "telefon ihbarlı" olarak gönderi yapılabilmektedir. 
 
Kargo teslimatı sırasında nelere dikkat edilmeli? 
Kargonuzu teslim aldığınıza dair belgeleri imzalamadan önce siparişinizin eksiksiz ve hasarsız olduğunu kontrol ediniz. Aksi halde ürünü teslim almadan kargo görevlisinden konuyla ilgili tutanak tutmasını isteyerek ürünü iade ediniz. 
 
SİPARİŞ VE ÖDEME İLE İLGİLİ SORULAR
 
Siparişinizde değişiklik yapmak isterseniz? 
Sipariş değişiklik işleminizi sipariş adımlarından herhangi birinde ya da siparişinizi verdikten ve ödemesi yapıldıktan sonra siparişiniz kargoya teslim edilmediyse 0212 853 66 09 numaralı telefondan ya da [email protected] adresinden iletişime geçerek yapabilirsiniz. Siparişiniz sırasında hesap açtırmadıysanız ya da ödemesi onaylanmış ve siparişiniz kargoya teslim edilmiş ise mesai saatleri içerisinde 0212 853 66 09 numaralı Müşteri Hizmetleri'ni arayarak sipariş değişiklik talebinde bulunabilirsiniz. Eğer siparişiniz tarafınıza teslim edilmek üzere kargo firmasını verilmiş ise "Ürün iade ve değişim" konulu yardım bölümümüzde sorunuzun cevabını bulabilirsiniz. Not: Siparişiniz onaylanmış ve siparişiniz kargoya teslim edilmiş ise teslimat adresini değiştiremezsiniz. 
 
Siparişinizi iptal etmek isterseniz? 
Sipariş iptal işleminizi sipariş adımlarından herhangi birinde ya da siparişinizi verdikten ve ödemesi yapıldıktan sonra siparişiniz kargoya teslim edilmediyse 0212 853 66 09 numaralı telefondan ya da in[email protected] adresinden iletişime geçerek iptal edebilirsiniz.
Siparişiniz sırasında hesap açtırmadıysanız ya da ödemesi onaylanmış ve siparişiniz kargoya teslim edilmiş ise mesai saatleri içerisinde 0212 853 66 09 numaralı Müşteri Hizmetleri'ni arayarak iptal talebinde bulunabilirsiniz. 
 
ÜRÜN DEĞİŞTİRME VE İADE İLE İLGİLİ SORULAR
 
İade talebimi nasıl yapabilirim? 
Yapmanız gereken işlem Ürün İade Taleplerim bölümünden iade talebinizi yapmanız, iade işlemiyle ilgili bilgi vermeniz ve ürünü korunaklı şekilde faturası ile birlikte MNG Kargo ile tarafımıza göndermenizdir.
 
Talebimi yaptım, sonra? 
İadeniz incelendikten sonra belirtilen şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. İade onaylandığında, ürün ücreti yasal süre olan en fazla 10 iş günü içerisinde iade edilir, genellikle bu süre 1-2 iş günü olur. Bu süre iade ürünün Kozmoya.com tarafından teslim alınmasıyla başlar. 
İade işleminiz gerçekleştiğinde size bir bilgi e-postası gönderilecektir. İade işleminizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Herhangi bir gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. 
 
Değişim ve İade sırasında Kargo ücreti kime aittir? 
Gönderilen siparişlerin değiştirilmesi ya da iadesi durumunda tarafımızdan yapılan hata nedeniyle iade ve değişimler haricinde ürünü geri gönderirken oluşan kargo masrafı sipariş sahibine ait olup, tekrar adresinize gönderilmesi masrafını Kozmoya.com karşılar. Aynı ürün için birden fazla değiştirme talebinin olduğu durumlarda kargo masrafları sipariş sahibine aittir. Ürünü alıcı geri gönderirken oluşan kargo masrafı müşteriye aittir, ödemesi yapılmamış gönderiler teslim alınmayacaktır. Değişim ve İade işlemi Kozmoya.com sorumluluğunda bir hata nedeniyle gerçekleşiyorsa tüm kargo masrafları tarafımıza ait olacaktır.
 
Değişim sebebiyle oluşabilecek fiyat farklılarında ne yapılacak? 
Değişim yapmak istediğiniz ürünün fiyatı satın aldığınız üründen az ise fark kadar ödeme yaptığınız metodla iade edilecektir. Aradaki fark fazla ise tekrar ödeme yapmanız için tarafınızla iletişime geçilecektir.
 
Gönderiyi nasıl paketlemeliyim?
Değiştirilecek edilecek ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış, yeniden satılabilir durumda olması ve ürünün orijinal faturasının da gönderilmesi gerekmektedir. (Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez). Ürün, teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir.

 


Yeni bir hesap oluşturarak sipariş durumunuzu takip edebilir ve önceki siparişlerinize göz atabilirsiniz.
Üyelerimize özel sürprizleri, indirimleri ve kampanyaları kaçırmazsınız.

Üye Ol Giriş Yap
Kozmoya Elektronik Hiz. ve Tic. Ltd. Şti. © 2012-2023
Kartlar